SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

 

1.Türkiye’nin her yerinden internet sitesi üzerinden sipariş verilebilir mi?

 • Türkiye sınırları içinde yer alan tüm illerden sipariş verebilirsiniz.

 

2.Siteye üye olmadan sipariş verilebilir mi?

 • Hayır.  Hem siz değerli müşterilerimiz hem de bizim güvenliğimiz için siteye basit bir şekilde üye olup, siparişinizi verebilirsiniz. Kargo takip bilgisi ve sipariş bilgileri e-posta yoluyla sizlere iletileceği için aktif e-posta adresiniz ile üye olmanız önerilmektedir.​​​​​​

 

3.Sipariş adresine ürünle beraber fiyat bilgisi gitsin istemiyorum ne yapmalıyım?

 • İşimiz hediye göndermek olduğu için zaten böyle bir şey söz konusu değildir. Firmamız e-fatura mükellefi olup fatura sizin e-mail adresinize gelmekte, hediye gönderdiğiniz kişiye ürünler üzerinde ya da ayrıca herhangi bir fiyat bilgisi ve/veya fatura hiçbir şekilde iletilmemektedir.

 

4.Hediye kutularının içeriklerinde değişiklikler yapabilir miyim?

 • Hediye kutularının içerikleri konseptlerine uygun hazırlandığından kutu içeriklerinde değişiklik yapılamamaktadır.

 

​​​​​​​5.Hediye kutularının içindeki ürünler kırılır mı veya kutu zarar görür mü?

 • Hayır, Hediye kutularımız ekstra 2 farklı paketleme ürünü ile kaplanıp kargo firmasına teslim edilmektedir, dolayısıyla kutunun direk zarar görmesi mümkün değildir. İçerisindeki ürünler özel tırtıklı kâğıt içerisinde özenle oturtulmakta ve kıpırdamaması sağlanmaktadır. Özel bir durum olup kargonuz hasarlı gelir ise mutlaka tutanak tutulmasını rica ederiz. Tutanak tutulan hasarlı kargolarda ürün değişimi birebir yapılmaktadır. (Stok durumuna göre özel durumlarda mutlaka müşterimize bilgi vermekteyiz)

 

​​​​​​​6.Hediye kutuma not ekleyebilir miyim?

 • Elbette! Seçtiğiniz hediyeyi sepetinize eklerken kişisel notunuzu yazabilirsiniz. Hediyenizi gönderirken kutunun içine el yazısı ile yazdığımız not kartını ekliyoruz.

 

​​​​​​​7.Siparişini verdiğim hediye kutusunu ileriki bir tarihte ulaşmasını sağlayabilir miyim?

 • Tabii ki. Siparişinizi verirken Not bölümüne siparişinizin ne zaman alıcıya ulaşmasını istiyorsanız yazabilirsiniz.

 

​​​​​​​8.Siparişim hangi kargo firması ile gönderiliyor?

 • www.onadeger.com’dan aldığınız hediye kutularınızın standart ücretsiz kargo hizmetini Yurtiçi Kargo veya MNG Kargo ile sağlamaktadır. Yalnızca İstanbul içi adresler için geçerli ve ek ücrete tâbi aynı gün kurye teslimatları hızlı kurye tarafından sağlanmaktadır.

 

​​​​​​​9.Kargo ücretiniz hakkında bilgi alabilir miyim?

 • Standart gönderim seçeneğinde kargo ücreti Türkiye sınırları içinde fiyatlarımıza dâhildir. Yalnızca İstanbul içi adresler için geçerli aynı gün kurye ile teslimat seçeneği ek ücrete tâbidir.

 

​​​​​​​10.Teslimat anında nelere dikkat edilmeli?

 • Kargonuzu teslim alırken kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Paketlerin dışında hasar, eziklik, yırtılma, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız. Bu sayede kargonuz ile ilgili probleminiz kısa sürede çözümlenecektir.

Kargonuzu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik/hasar teslimat bildirimleri, tutanak olmadığı zaman incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

 

​​​​​​​11.Siparişimi teslim aldıktan sonra eksik, hatalı veya yanlış ürün olduğunu fark edersem ne yapmalıyım?

 • Teslim esnasında fark edilmeyerek teslim alınan eksik, hasarlı veya ayıplı ürünlerin değişimi için hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında +90 531 842 90 56 numaralı telefondan ulaşabileceğinizi Müşteri Hizmetleri bölümümüz, ürünün hasar veya ayıbını gösteren fotoğraf göndermenizi talep edecektir. Yapılan inceleme sonucunda tüketici kaynaklı bir hata olmadığının tespiti durumunda, stoklarımızda mevcut ise ürünlerin birebir değişimi yapılacaktır. Firma adına kesilen faturalarda ise, satın alan firmanın iade faturası ile değişim veya iade işlemi yapılabilir.

 

​​​​​​​12.Kargom nerede? Siparişimi takip edebiliyor muyum?

 • Siparişiniz gün içerisinde kargoya teslim edildikten sonra kargo takip numaranız aynı gün akşam saatlerinde, belirttiğiniz e-mail adresinize iletilecektir. Sonrasında Yurtiçi Kargo veya MNG Kargo sipariş takip ekranından kargonuzu takip edebilirsiniz.

 

​​​​​​​13.Ödemeyi nasıl yapabilirim?

 • Siparişinizin ödemesini Kredi kartı ya da Banka kartı yoluyla yapabilirsiniz. Sitemiz yüksek güvenlik ile kredi kartı ve banka kartı alışverişine açıktır, kart bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

​​​​​​​14.Ödeme aşamasında hata alıyorum ne yapmalıyım?

 • İnternetten yapacağınız alışverişlerde kredi kartı ile ödeme yaparken, kredi kartı bilgilerinizin (kart numarası, güvenlik kodu ve kartınızın son kullanma tarihi) eksiksiz ve hatasız olması, kredi kartı veya sanal kredi kartınızın Visa veya Mastercard olması, kartınızın kullanılabilir limitinin yeterli olması, internetten alışverişe açık olması gerekmektedir. Ödeme aşamasında iken bu koşullar sağlanmış ve işlem onayı esnasında herhangi bir internet bağlantısı sorunu yaşanmamış ise ödeme sorunsuz gerçekleşmektedir. Sorununuzun devam etmesi durumunda bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı